Mezoterapia mikroigłowa to skuteczna metoda walki z niedoskonałościami urody m.in. objawami starzenia, przebarwieniami, płytkimi bliznami, cellulitem oraz utratą jędrności. Polecana jest także osobom, których cera wymaga odżywienia oraz nawilżenia. Podczas mezoterapii, przy pomocy mikronakłuć precyzyjnie w głąb skóry dostarczane są substancje aktywne. Natomiast kontrolowane uszkodzenia pobudzają skórę do regeneracji. Jakie są wskazania do mezoterapii mikroigłowej? Na czym polega zabieg? Jakie rezultaty można osiągnąć?
Zabieg mezoterapii – wskazania
Mezoterapia mikroigłowa zalecana jest osobom borykającym się z następującymi problemami:
- objawami fotostarzenia skóry,
- utratą jędrności skóry,
- bliznami potrądzikowymi, pozabiegowymi,
- drobnymi zmarszczkami,
- przebarwieniami,
- suchą skórą, wymagającą nawilżenia.
Jak przebiega zabieg?
W trakcie zabiegu wykorzystywana jest technologia kontrolowanego nakłuwania skóry. Głowica urządzenia, którym wykonuje się mezoterapie wyposażona jest w kilkadziesiąt mikroigiełek. Skóra na wybranym obszarze ciała np. twarzy, szyi, dekoltu, jest nakłuwana. Dochodzi do pobudzenia naskórka oraz stymulacji procesu produkcji kolagenu oraz elastyny. Oba białka odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry.
Dzięki nakłuciu zwiększa się przepuszczalność naskórka, dlatego podawany koktajl szybko dociera do odpowiedniej głębokości.
Mezoterapia mikroigłowa – efekty
Mezoterapia mikroigłowa poprawia jędrność, elastyczność skóry, rozświetlając ją. Redukuje cellulit, zmarszczki mimiczne oraz statyczne, modeluje kontur twarzy, a także wpływa na ograniczenie wydzielania sebum. Efekty będą widoczne już po pierwszym zabiegu. Co ważne, skóra bardzo szybko zaabsorbuje podany preparat kosmetyczny.
Po zabiegu widoczne jest rozjaśnienie skóry oraz jej głębokie nawilżenie i odmłodzenie. Zredukowane są blizny pooperacyjne i potrądzikowe, a skóra uszkodzona promieniami słońca jest zregenerowana. Mezoterapia zmniejsza rozszerzone pory. Warto wspomnieć o jeszcze jednym efekcie zabiegu – działaniu przeciw przerzedzeniu włosów.
Mezoterapia mikroigłowa efekty uboczne
Mezoterapia to bezpieczny zabieg – metoda jest ściśle kontrolowana, sterylna, możliwy jest szybki powrót do codziennych aktywności, rekonwalescencja nie jest potrzebna. Po zabiegu skóra może być bardziej zaczerwieniona. Nie jest to skutek uboczny, a pożądany rezultat, który oznacza, że skóra została pobudzona do regeneracji. Podczas procesu gojenia odczuwany jest niewielki dyskomfort. W celu ukojenia i wyciszenia zaczerwienienia warto stosować odpowiednie kosmetyki.
Wyróżnić można pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Są to m.in. ciąża i karmienie piersią, stany zapalne skóry, otwarte rany, poparzenia i znamiona, niektóre choroby np. nowotwory, zakażenia bakteryjne, trądzik.
Mezoterapia to zabieg pozwalający na pozbycie się niedoskonałości, nawilżenie i odmłodzenie skóry. Warto rozważyć połączenie go z innymi zabiegami medycyny estetycznej, w celu uzyskania jeszcze lepszych efektów końcowych.