Mezoterapia igłowa – na czym polega i jakie przynosi efekty? Czym mezoterapia igłowa różni się od mikroigłowej? Na te i inne pytania o ten odmładzający i przywracający skórze jędrność i elastyczność zabieg odpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym.

Mezoterapia igłowa – na czym polega?

Mezoterapia igłowa – na czym polega? Jest to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, który polega na podaniu za pomocą igły koktajlu substancji odżywczych, które poprawią wygląd skóry, jej jędrność, elastyczność i redukują zmarszczki i nie tylko. W składzie preparatów stosowanych do mezoterapii igłowej znajduje się kilkadziesiąt różnych komponentów, np. kwas hialuronowy i witaminy – ich liczba i proporcje zależą od tego, z jakim problemem przychodzi do gabinetu pacjent. Mezoterapia igłowa jest stosowana m.in. do redukcji cellulitu, rozstępów i tkanki tłuszczowej. Polecamy ją także osobom, które cierpią z powodu braku jędrności skóry oraz pragnącym poprawić jej strukturę. Mezoterapia igłowa rekomendowana jest także na łysienie oraz jako zabieg anti-aging na zmarszczki i cienie pod oczami. 

By zminimalizować dyskomfort pacjenta skóra przed zabiegiem jest znieczulona za pomocą specjalnej maści z lidokainą, której to zastosowanie zapewnia komfort w przebiegu zabiegu. Już po pierwszej mezoterapii igłowej są widoczne efekty, w postaci jędrnej i napiętej skóry. By osiągnąć satysfakcjonujące i trwalsze rezultaty, zalecana jest seria 3-6 zabiegów w zależności od podanego preparatu co około 4 tygodnie. 

Trzeba pamiętać o tym, że budowa naszej twarzy jest skomplikowana, jest na niej mnóstwo punktów, które nie podlegają iniekcji z racji niebezpieczeństwa wystąpienia martwicy skóry, zatkania naczyń lub uszkodzenia nerwów twarzowych. Dużą rolę odgrywa również jakość stosowanych preparatów: w naszym gabinecie stosujemy tylko certyfikowane i sprawdzone substancje, którym ufamy. Zawsze podkreślamy, że warto szukać miejsc, zatrudniających lekarzy, wyspecjalizowanych w zabiegach medycyny estetycznej – ponieważ odpowiednia jakość to gwarancja bezpieczeństwa i efektywności.

Mezoterapia igłowa a mikroigłowa

Mezoterapia igłowa a mikroigłowa – jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma zabiegami? Najważniejsza jest widoczna w głębokości wykonywanych nakłuć. W przypadku mezoterapii igłowej wykonuje się serię iniekcji o głębokości około 3 mm – na tyle głęboko, by wprowadzić substancje w głąb skóry. Podczas zabiegu, trwającym od 30 do 60 minut, podaje się znieczulenie miejscowe, by był on bardziej komfortowy. 

Z kolei mezoterapia mikroigłowa polega na nakłuwaniu skóry na głębokość od 0,5 do 1,5 mm w celu jej stymulacji. 

Mezoterapia igłowa czy mikroigłowa – co wybrać? Każdy z tych zabiegów ma inne zastosowanie. Mezoterapię igłową stosuje się u pacjentów, którzy chcą dogłębnie nawilżyć, odmłodzić i poprawić elastyczność skóry przez suplementację kwasu hialuronowego, peptydów lub innych składników odżywczych, polecamy ją również cierpiących na łysienie oraz z głębokimi zmarszczkami lub bliznami. Osoby borykające się z cellulitem oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej mogą również zastosować w/w zabieg wykonany za pomoca składników aktywnych, które przyspieszają cyrkulację w naczyniach krwionośnych jak np. kofeina oraz rozpuszczających komórki tłuszczowe substancji np. fosfatydylocholiny.

Mezoterapię mikroigłową stosuje się jeśli chce się delikatnie ujędrnić skórę przez pobudzenie w niej sił naprawczych. Mikroigły zostawiają bowiem drobne dziurki, które wywołują kontrolowany stan zapalny i tym samym stymulują do produkcji nowych komórek. Wskazaniem do zabiegu są również niewielkie, płytkie blizny oraz ślady po trądziku. Za pomocą mezoterapii mikroigłowej można opracować też duże obszar skóry (np. brzuch, pośladki czy uda) lub wrażliwe obszary twarzy (np. powieki).

Zalecenia po mezoterapii igłowej

Jakie są zalecenia po mezoterapii igłowej – co robić, by pomóc swojej skórze szybciej się zregenerować? Warto pić dużo wody by preparat równomiernie się rozłożył i związał wodę.  Koniecznie należy stosować kremy z wysokim filtrem SPF (minimum 30 lub 50). Przez dobę-dwie po zabiegu zalecamy zrezygnować z nakładania na twarz makijażu oraz z picia alkoholu. Do 7 dni po mezoterapii igłowej rekomendujemy unikanie basenu, sauny, intensywnych ćwiczeń fizycznych i mocno złuszczających kosmetyków. Opalanie się na słońcu i w solarium jest możliwe dopiero 4 tygodnie po zabiegu. 

Dlaczego? Temperatura może zniszczyć efekt zabiegu i sprawić, że wstrzyknięte substancje utlenią się lub rozpuszczą pod wpływem ciepła.  

Zapisz się na mezoterapię igłową w Krakowie

Szukasz gabinetu, w którym bezpiecznie wykonasz mezoterapię igłową w Krakowie pod okiem wyspecjalizowanej kadry? Zapisz się do Instytutu Piękna Bielenda i oddaj w nasze ręce. Zabiegi przeprowadzają wysokiej klasy lekarze dermatologii i specjaliści medycyny estetycznej, którzy posiadają w swoim fachu wieloletnie doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Opublikuj komentarz