Powiększanie ust – jak naprawdę wygląda ten popularny zabieg?

Kształtne pełne usta to marzenie kobiety w każdym wieku

Nic dziwnego – podobno płeć przeciwna zwraca na nie swoją pierwszą uwagę, nawet zanim zdąży skupić się na oczach. Niestety nie każda z nas została obdarzona przez naturę zmysłowymi ustami. Wiele kobiet decyduje się skorzystać z usług medycyny kosmetycznej, by czuć się pewniej w swojej skórze i lepiej wpisywać się we własne kanony piękna. Powiększanie ust stało się jednak już na tyle popularne, że często słyszy się w mediach powtarzane wielokrotnie mity. Jak naprawdę wygląda zabieg powiększania ust?

 

Powiększanie ust – czym wykonuje się zabieg?

Powiększanie ust wykonuje się przy pomocy wypełniacza. Kiedyś w tym celu stosowano parafinę, szybko okazało się jednak, że używanie jej w celu powiększania ust nie jest bezpieczne dla zdrowia pacjentek. Teraz rolę wypełniacza pełni zazwyczaj autogenna tkanka tłuszczowa lub popularny kwas hialuronowy, który szybko podbija świat medycyny estetycznej. Jest to naturalny związek organiczny występujący w ludzkiej skórze, który zapewnia jej jędrność i sprężystość. Największe jego stężenie występuje u ludzi młodych, z wiekiem zaczyna go ubywać, czego efektem są zmarszczki, kurze łapki i brak elastyczności skóry. Kwas hialuronowy nie służy jednak tylko do wypełniania zmarszczek. Znajduje swoje zastosowanie także przy powiększaniu ust.

 

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Wiele kobiet obawia się, że powiększanie ust może być bolesne. Taka popularna, lecz niekoniecznie prawdziwa opinia krąży w różnych mediach, napawając lękiem Panie, które o zabiegu myślą, lecz nie są jeszcze zdecydowane.

Powiększanie ust jest zabiegiem zyskującym popularność w ciągu ostatnich lat. Często słyszy się o powikłaniach powstałych w wyniku nieodpowiedniej higieny, niedoświadczenia lub złego doboru specjalisty. Chyba każda z nas chciałaby uniknąć pozabiegowych nieprzyjemności – właśnie dlatego należy wybrać lekarza, a nie kosmetyczkę.

Powiększanie ust wykonuje się w stomatologicznym znieczuleniu. Polega na wstrzykiwaniu w granicę warg i tzw. czerwień wargową wypełniacza – im więcej zastrzyków, tym lepiej, bo efekty wydają się wtedy bardziej naturalne. Po każdym takim zastrzyku następuje delikatny masaż miejsca, w którym kwas hialuronowy lub hydrożel musi się równomiernie rozłożyć.

Następnego dnia usta mogą być lekko opuchnięte, podrażnione, a nawet delikatnie posiniaczone – są to jednak naturalne powikłania powiększania ust. Dodatkowo pacjentka musi pamiętać o rozmasowywaniu ostrzykniętego miejsca, by pomóc kwasowi hialuronowemu dokładnie wypełnić wargi.

 

Jak przygotować się do powiększania ust?

W razie jakichkolwiek wątpliwości lepiej zapytać swojego lekarza. Ogólne zasady mówią jednak, by tydzień przed zabiegiem powiększania ust odstawić leki przeciwzapalne, a także przeciwzakrzepowe. W dodatku dobę przed i po zastrzykach powstrzymać się od spożywania alkoholu, który także rozrzedza krew. Oczywiście przed zabiegiem prowadzony jest dokładny wywiad lekarski, który ma na celu sprawdzenie, czy pacjentka może zostać poddana powiększaniu ust – przeciwwskazaniem jest np. opryszczka.

Nasz Instytut w Krakowie z chęcią odpowie na wszelkie pytanie dotyczące powiększania ust – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu telefonicznego lub internetowego.

Powiększanie piersi – jakie są bezoperacyjne metody?

Powiększanie piersi to zabieg zyskujący w ciągu ostatnich lat zarówno popularność, jak i złą sławę

Większości kojarzy się bowiem z inwazyjnymi operacjami plastycznymi. Jednak przy wykorzystaniu odpowiednich materiałów i pod opieką specjalistów z doświadczeniem również metody bezoperacyjne pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów. Biust dla każdej kobiety jest jednym z wyznaczników jej kobiecości. Nie zawsze kobiety decydują się na zabiegi, ponieważ ich biust jest za mały. Często mają kompleksy także na punkcie kształtu albo z powodu małej jędrności. Dlatego kliniki medycyny estetycznej ciągle poszerzają oferty swoich usług – możliwa jest rekonstrukcja piersi, wymodelowanie biustu, wyrównanie różnicy między piersiami, a także ich powiększenie.

Powiększanie piersi tłuszczem

Powiększanie piersi tłuszczem to bezoperacyjna metoda prowadzona w znieczuleniu miejscowym. Dzieli się na kilka etapów, a jej efekty są bardzo zadowalające. Piersi poprawionych za pomocą tej metody nie można odróżnić od piersi naturalnych, co czasami zdarza się w przypadku zaaplikowanych silikonowych wkładek. Zabieg niestety nie jest dokładną alternatywą dla implantów stałych czy żelowych, gdyż przy tej metodzie nie istnieje możliwość manipulacji kształtem biustu.

Polecany jest paniom o raczej niewielkim lub asymetrycznym biuście, czasem konieczne jest wykonanie kilku sesji (4-6).

Zabieg, chociaż nie jest tak inwazyjny jak operacja plastyczna, wykonywany jest przez wykwalifikowanego lekarza chirurga w znieczuleniu miejscowym. Najpierw pobiera on tłuszcz z ud, bioder, brzucha lub pośladków pacjentki. Zanim substancja trafi jednak do strzykawek, musi zostać dokładnie wyselekcjonowana. Następnie wykonywane są precyzyjne iniekcje, które poprzez wstrzykiwanie niewielkich ilości tłuszczu pozwalają na powiększenie piersi nawet o cały rozmiar.

Co po zabiegu?

Po zabiegu nie zaleca się noszenia biustonosza i trzeba unikać nacisków na biust, gdyż tłuszcz grający rolę wypełniacza musi równomiernie rozłożyć się w nowym miejscu. Może występować uczucie lekkiego dyskomfortu, swędzenia i zasinienie, jednak są to normalne objawy. Należy także unikać sauny i długiej ekspozycji na słońce. Ostateczny kształt i rozmiar biust uzyskuje po 6 tygodniach.

Jest to bardzo wygodna metoda, gdyż połączona z liposukcją – pacjentka może równocześnie pozbyć się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej z jednego obszaru swojego ciała i powiększyć biust. Nasz Instytut z siedzibą w Krakowie z chęcią odpowie na wszelkie pytania dotyczące powiększania piersi.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu telefonicznego lub internetowego.

Nasze wyróżnienie!

BLEFAROPLASTYKA – SUBIEKTYWNE WRAŻENIA PACJENTKI

Zapraszamy do zapoznania się z relacją naszej pacjentki, Pani Aleksandry (55 lat), która poddała się zabiegowi blefaroplastyki i podzieliła się z nami swoimi wrażeniami.

Volumetria

Volumetria – modelowanie, konturowanie twarzy

Wraz z wiekiem skóra twarzy wiotczeje sprawiając, że nasza twarz wygląda na smutną i zmęczoną. W naszym Instytucie Piękna możecie Państwo skorzystać z innowacyjnego rozwiązania jakim jest volumetria, która polega na modelowaniu konturu twarzy tak, aby na nowo stała się ona jędrna i pełna blasku.

Ginekomastia

Ginekomastia – mężczyzna z biustem, przyczyny, objawy leczenie

Ginekomastia to wstydliwy problem z którym boryka się wielu mężczyzn. Przerost tkanki piersiowej może dotyczyć jednej lub dwóch piersi. W naszym Instytucie Piękna pomagamy pozbyć się kompleksów i na nowo pokochać swoje ciało.

mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa – sposób na oczyszczenie skóry

Mikrodermabrazja diamentowa to świetny sposób na oczyszczenie skóry i pozbycie się niedoskonałości. Nie tylko charakteryzuje ją wysoka skuteczność, ale również bezpieczeństwo i nieinwazyjność. Metoda ta polega na złuszczaniu skóry za pomocą specjalnie zaprojektowanego narzędzia do usuwania głębokich warstw naskórka. Zazwyczaj zabieg ten wykonuje się w okolicy twarzy, często jednak przeprowadzany jest w obrębie pośladków czy […]

blefaroplastyka powiek

Blefaroplastyka – operacyjna plastyka powiek

Skóra na powiekach z biegiem czasu traci swoją elastyczność, przez co nasza twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Naprzeciw wychodzi nam zabieg blefaroplastyki, który polega na chirurgicznej korekcie opadających powiek.

przeszczep włosów

Przeszczep włosów FUE – dlaczego jest lepszy niż inne metody?

Z biegiem lat i zmianami poziomu hormonów w organizmie, cykl wzrostu włosa staje się coraz krótszy, a cebulki ulegają osłabieniu przez co włosy stają się rzadsze i pozbawione blasku. Proces naturalnego łysienia, dotyka przede wszystkim mężczyzn i jest przyczyną 98% wszystkich przypadków utraty włosów.

oczyszczanie wodorowe skóry

Innowacyjne oczyszczanie wodorowe skóry – zabieg w pełni zastępujący oczyszczanie manualne

Innowacyjne oczyszczanie wodorowe skóry to nowość w dziedzinie kosmetologii w zakresie pielęgnacji skóry twarzy. Zabieg ten jest wykonywany za pomocą specjalnej aparatury, a efekty widoczne są niemalże od razu.