Czym smarować usta po kwasie hialuronowym? Jakie są zalecenia po tym zabiegu, a także przeciwwskazania do iniekcji? Przedstawiamy poradnik na temat powiększania ust dla początkujących – warto zapoznać się z nim przed pierwszą wizytą w Instytucie Piękna Bielenda.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Wiele kobiet boryka się z asymetrią ust lub też ich wargi nie mają wystarczającej objętości, by usatysfakcjonować swoją posiadaczkę. Jednym z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej – przy użyciu kwasu hialuronowego – jest zabieg powiększania nim ust. Poza nadaniu wargom pożądanej objętości, substancja ta jest także stosowana, by zrobić korektę bruzd nosowo-wargowych, a także zlikwidować zmarszczki wokół ust i oczu oraz „dolinę łez” i „kurze łapki”. 

Wszystkie osoby zainteresowane powiększaniem ust w Krakowie, zachęcamy do sprawdzenia szerokiej oferty naszych usług i zapisania się na konkretny termin zabiegu. 

Czym smarować usta po kwasie hialuronowym?

Po powiększaniu ust może pojawić się delikatny obrzęk lub ból w miejscu wkłucia. Czym smarować usta po kwasie hialuronowym? Jakie środki są dozwolone? Przez kilka dni po iniekcji można stosować leki przeciwzapalne, które zmniejszają ewentualny obrzęk, można również smarować usta maścią z arniką. Zalecane jest także picie dużej ilości wody – minimum 2 litrów dziennie. Gdy usta są już zagojone, można stosować wszelkie kosmetyki i środki do ochrony oraz nawilżania. Pomadki ochronne – szczególnie zimą lub na ostrym słońcu – peelingi, masaże oraz szminki o właściwościach nawilżających i regenerujących sprawią, że usta po powiększeniu kwasem hialuronowym będą odpowiednio wyeksponowane i zadbane. Wargi można również masować np. miękką szczoteczką do zębów lub kostkami lodu oraz regularnie złuszczać z warstw starego naskórka. 

Powiększanie ust – zalecenia po zabiegu

Osobom, które po raz pierwszy decydują się na powiększanie ust, przedstawiamy zalecenia po zabiegu. Dobrze przeprowadzona iniekcja nie wymaga, by po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego masować usta. Przez kilka dni może się utrzymywać przejściowy stan w postaci drobnych nierówności czy wyczuwalnych grudek, ale powinny one po kilku dniach ustąpić. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać dotykania miejsca, gdzie podany został kwas hialuronowy, zalecane jest, by miejsce to utrzymywać w czystości. 

Przez 2-3 dni po zabiegu należy zrezygnować z sauny, basenu, solarium, opalania, komór zimna lub ciepła i innych miejsc, gdzie są duże wahania temperatury. Po zabiegu należy unikać picia alkoholu i palenia papierosów, a także wzmożonego wysiłku fizycznego – przez około 3-7 dni. Z niektórymi zabiegami kosmetycznymi – np. z dziedziny laseroterapii – należy się wstrzymać przez około miesiąc po powiększaniu ust kwasem hialuronowym. Rekomenduje się także, by na zabieg powiększania ust nie przychodzić w pierwszych dniach cyklu miesiączkowego, gdy występuje krwawienie. Krzepnięcie krwi jest wówczas zaburzone, po podaniu kwasu w ustach może pojawić się większe niż w dniach po menstruacji zasinienie. 

Powiększanie ust – przeciwwskazania

W przypadku większości zabiegów w zakresie medycyny estetycznej, również powiększanie ust ma przeciwwskazania, a są to przede wszystkim: 

  • ciąża i okres laktacji,
  • niektóre choroby autoimmunologiczne,
  • aktywne choroby nowotworowe,
  • aktywne infekcje (angina, opryszczka, próchnica),
  • nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe ( cukrzyca typu 1 i 2, nadciśnienie tętnicze),
  • leczenie stomatologiczne ( (obowiązuje dwutygodniowy okres karencji – nie tylko po zabiegach z dziedziny stomatologii zachowawczej, ale także stomatologii estetycznej, w tym także po wybielaniu i piaskowaniu),
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • skłonność do blizn przerostowych,
  • przyjmowanie niektórych leków (np. izotretynoiny i antybiotyków).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Opublikuj komentarz