Volumetria – modelowanie, konturowanie twarzy

Wraz z wiekiem skóra twarzy wiotczeje sprawiając, że nasza twarz wygląda na smutną i zmęczoną. W naszym Instytucie Piękna możecie Państwo skorzystać z innowacyjnego rozwiązania jakim jest volumetria, która polega na modelowaniu konturu twarzy tak, aby na nowo stała się ona jędrna i pełna blasku.

Starzenie się twarzy wywołane jest w dużej mierze zanikiem tkanek podporowych w jej obrębie- tkanki tłuszczowej, jak i elementów kostnych. Najbardziej są one widoczne w okolicy skroni, kości policzkowych, oczu oraz kącików ust. Nasza twarz traci wtedy swój harmonijny, owalny kształt, pogłębiają się niekorzystne cienie, rysy stają się wyostrzone, twarz wydaje się smutna, a nadmiar skóry zaczyna opadać.

Volumetria

By uporać się z tymi problemami nie ma już konieczności sięgania po skalpel- przywracanie utraconej objętości tkanek w obrębie twarzy czyli tzw. volumetria to technika polegająca na modelowaniu ubytków tkanek miękkich oraz kostnych tak aby przywrócić dawne rysy twarzy pacjenta. A wszystko to za pomocą precyzyjnemu podawaniu specjalnego preparatu (zazwyczaj kwasu hialuronowego) w okolice pozbawione konturu i objętości. Cały zabieg trwa około pół godziny, jest mało inwazyjny, bezbolesny, a przede wszystkim bezpieczny. Efekt widoczny jest prawie natychmiast i utrzymuje się do kilku lat.