Powiększanie piersi – jakie są bezoperacyjne metody?

Powiększanie piersi to zabieg zyskujący w ciągu ostatnich lat zarówno popularność, jak i złą sławę

Większości kojarzy się bowiem z inwazyjnymi operacjami plastycznymi. Jednak przy wykorzystaniu odpowiednich materiałów i pod opieką specjalistów z doświadczeniem również metody bezoperacyjne pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów. Biust dla każdej kobiety jest jednym z wyznaczników jej kobiecości. Nie zawsze kobiety decydują się na zabiegi, ponieważ ich biust jest za mały. Często mają kompleksy także na punkcie kształtu albo z powodu małej jędrności. Dlatego kliniki medycyny estetycznej ciągle poszerzają oferty swoich usług – możliwa jest rekonstrukcja piersi, wymodelowanie biustu, wyrównanie różnicy między piersiami, a także ich powiększenie.

Powiększanie piersi tłuszczem

Powiększanie piersi tłuszczem to bezoperacyjna metoda prowadzona w znieczuleniu miejscowym. Dzieli się na kilka etapów, a jej efekty są bardzo zadowalające. Piersi poprawionych za pomocą tej metody nie można odróżnić od piersi naturalnych, co czasami zdarza się w przypadku zaaplikowanych silikonowych wkładek. Zabieg niestety nie jest dokładną alternatywą dla implantów stałych czy żelowych, gdyż przy tej metodzie nie istnieje możliwość manipulacji kształtem biustu.

Polecany jest paniom o raczej niewielkim lub asymetrycznym biuście, czasem konieczne jest wykonanie kilku sesji (4-6).

Zabieg, chociaż nie jest tak inwazyjny jak operacja plastyczna, wykonywany jest przez wykwalifikowanego lekarza chirurga w znieczuleniu miejscowym. Najpierw pobiera on tłuszcz z ud, bioder, brzucha lub pośladków pacjentki. Zanim substancja trafi jednak do strzykawek, musi zostać dokładnie wyselekcjonowana. Następnie wykonywane są precyzyjne iniekcje, które poprzez wstrzykiwanie niewielkich ilości tłuszczu pozwalają na powiększenie piersi nawet o cały rozmiar.

Co po zabiegu?

Po zabiegu nie zaleca się noszenia biustonosza i trzeba unikać nacisków na biust, gdyż tłuszcz grający rolę wypełniacza musi równomiernie rozłożyć się w nowym miejscu. Może występować uczucie lekkiego dyskomfortu, swędzenia i zasinienie, jednak są to normalne objawy. Należy także unikać sauny i długiej ekspozycji na słońce. Ostateczny kształt i rozmiar biust uzyskuje po 6 tygodniach.

Jest to bardzo wygodna metoda, gdyż połączona z liposukcją – pacjentka może równocześnie pozbyć się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej z jednego obszaru swojego ciała i powiększyć biust. Nasz Instytut z siedzibą w Krakowie z chęcią odpowie na wszelkie pytania dotyczące powiększania piersi.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu telefonicznego lub internetowego.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz