oczyszczanie wodorowe skóry

Nowy trend – czym jest i jak uzyskać efekt “szklanej cery”?

Skąd pochodzi trend na glass skin? Czym jest ten efekt i jak go uzyskać? Podpowiadamy, który zabieg w Instytucie Piękna Bielenda zagwarantuje “szklaną cerę” oraz co robić w domowym zaciszu, by go przedłużyć i utrwalić.

Glass skin – czym jest?

Korean beauty glass skin wywodzi się z K-beauty, czyli koreańskiej pielęgnacji. Jest to kolejny nurt – po trendzie “healthy glow” – w którym nadrzędnym celem jest uzyskanie efektu gładkiej cery niczym tafla szkła. Glass skin można uzyskać przy pomocy środków pielęgnacyjnych i zabiegów – np. w naszym instytucie, ale także przy pomocy odpowiednich kosmetyków kolorowych do makijażu. 

Glass skin – jak uzyskać ten efekt?

By uzyskać glass skin, należy starannie opracować na nowo wszystkie nawyki i rytuały, jak pielęgnować swoją skórę. W tego rodzaju pielęgnacji najistotniejsze jest jej nawilżanie. Tylko odpowiednio nawilżona skóra będzie wyglądać pięknie, zdrowo i promiennie, Obok nawilżania niemniej istotne są inne czynności: odpowiednie oczyszczanie, złuszczanie, tonizowanie, stosowanie przeciwutleniaczy, witamin, minerałów oraz kwasów i ochrona filtrami przeciwsłonecznymi. Nie należy jednak przesadzić ze zbyt dużą ilością specyfików – np. na bazie kwasów – bo stan skóry wcale się nie poprawi, wręcz przeciwnie. Warto zachować odpowiedni balans i umiar. Przykładowo stosując produkty z witaminą C, nie powinno się ich mieszać z kwasami AHA, BHA lub retinolem. 

Czy można uzyskać efekt glass skin w domowym zaciszu?

Szklana cera to przede wszystkim zdrowa cera: bez niedoskonałości, przebarwień, widocznych porów i innych problemów skórnych. Eksperci mówią o tym, że ma być świetlista i niemal przezroczysta – jej stan można porównać do idealnej skóry niemowlaka. Uzyskanie glass skin w domowym zaciszu jest trudnym przedsięwzięciem. Niektóre substancje odżywcze, witaminy i minerały dotrą do głębokich partii skóry i naskórka tylko za pomocą odpowiednich urządzeń, dostępnych wyłącznie w profesjonalnych salonach – np. Instytucie Piękna Bielenda. Położenie większego nacisku na pielęgnację i nawilżanie skóry to doskonały punkt wyjścia, by zacząć pracować nad uzyskaniem ideału, czyli szklanej cery. Wielu producentów kosmetyków – zarówno polskich, jak i zagranicznych marek – oferuje w swoim asortymencie specyfiki, które obiecują “glass skin”. Najczęściej są to bazy pod makijaż, które rozświetlają i w widoczny sposób poprawiają wygląd skóry. Poza primerami, dostępne są także specjalistyczne sera. 

Poza odpowiednią pielęgnacją, stan skóry poprawi także odpowiednia dieta – do codziennego jadłospisu warto włączyć zdrowe tłuszcze (ryby z kwasami omega-3 i omega-6, orzechy i awokado), a także jagody, które są świetnymi przeciwutleniaczami, liściaste warzywa: szpinak i jarmuż, paprykę, słodkie ziemniaki i winogrona.

Wodorowy zabieg oczyszczania twarzy sposobem na glass skin

Wodorowy zabieg oczyszczania twarzy Hydroimpact, wykorzystujący technologię aktywnego wodoru, to skuteczny sposób na uzyskanie glass skin. Zabieg ten dogłębnie ją oczyszcza, ale także zwalcza szkodliwe, wolne rodniki, które odpowiadają za procesy starzenia się skóry – takich efektów nie da się osiągnąć samodzielnie w domu. Każda osoba ze stolicy Małopolski lub najbliższych jej okolic, która szuka miejsca, gdzie wykona wodorowe oczyszczanie twarzy w Krakowie, zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty i wizyty w Instytucie Piękna Bielenda.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz