Czym są spowodowane?

Sińce pod oczami to częsty skutek niewyspania, a czasami po prostu element naszej urody – najczęściej odziedziczony, który jest skutkiem płytko unaczynionej skóry. To również często objaw starzenia się skóry lub skutek nadmiernej produkcji melaniny, przez co skóra w okolicach oczu staje się ciemniejsza. Charakterystyczne worki pod oczami to natomiast efekt zastojów limfatycznych w tkankach podskórnych.

Jak się ich pozbyć?

Gdy problem ten jest mało uciążliwy z pomocą przychodzą nam kosmetyki, a przede wszystkim korektory, które nie tylko rozjaśniają skórę pod oczami, ale przykryją również wszelkie niedoskonałości. Widoczność cieni i worków pod oczami zmniejszą również zimne kompresy, które obkurczają naczynka krwionośne, likwidując przy tym cienie i obrzęki. Dobrym rozwiązaniem są również kremy rozjaśniające bogate w witaminy C i K, które ożywiają przepływ limfy, a co za tym idzie zmniejszają kłopotliwe worki pod oczami.

Zabiegi skutecznie redukujące problem

Jeśli nasz problem jest na tyle uporczywy, że zwykłe kosmetyki nie dają sobie z nim rady warto zastanowić się nad bardziej profesjonalnymi rozwiązaniami jakimi dysponuje obecnie kosmetologia.

Interesuje Cię nasza oferta zabiegów?

Umów się na wizytę i przekonaj się, co możemy dla Ciebie zrobić.