Czym jest spowodowany?

cellulitem zmagają się głównie kobiety w związku z ich budową ciała i rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. To malutkie grudki tłuszczu, które można zaobserwować głównie w okolicach pośladków i bioder. Włókna tkanki tłuszczowej zamiast układać się w postaci zwartej siatki (jak u mężczyzn), są zazwyczaj dosyć luźno rozmieszczone co sprawia, że mają one miejsce na rozrastanie się i tworzenie grudek.

Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele- od nieprawidłowej diety i małej aktywności fizycznej, poprzez zaburzenia hormonalne czy uwarunkowania genetyczne. W skutek czego dochodzi do ściśnięcia tkanki tłuszczowej znajdującej się pod skórą przez tkankę łączną a w rezultacie jej pofałdowania, co widoczne jest jako charakterystyczna “pomarańczowa skórka”.

Jak się go pozbyć?

Aby zapobiec powstawaniu cellulitu najlepiej jest prowadzić aktywny tryb życia oraz prawidłowo się odżywiać. Również utrzymywanie prawidłowego mikrokrążenia poprzez unikanie siedzącego trybu życia pomoże nam w uniknięciu pomarańczowej skórki. Niestety nie zawsze dbając o swoją formę można zapobiec powstawaniu cellulitu. W takim przypadku warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów, które pomogą nam się z nim uporać.

Zabiegi skutecznie redukujące problem

Interesuje Cię nasza oferta zabiegów?

Umów się na wizytę i przekonaj się, co możemy dla Ciebie zrobić.