Instytut Bielenda Plastyka powiek

Opadające powieki to zmora wielu osób – nadają twarzy smutnego wyglądu i postarzają. Najczęściej problem ten powstaje w wyniku naturalnego i niemożliwego do całkowitego zahamowania procesu starzenia się skóry oraz jej wiotczenia, ale przyczyn tych jest znacznie więcej. Dziś na blogu przedstawiamy sposoby i skuteczne zabiegi na opadające powieki.

Przyczyny prowadzące do opadania powieki

Opadające powieki pojawiają się z różnych przyczyn. Proces starzenia się skóry to tylko jedna z nich, ale nie jedyna. Inne to nadmiar skóry wokół oczu, uszkodzony nerw okoruchowy czy osłabienie mięśnia dźwigacza powieki. Przyczyny prowadzące do opadania powieki można podzielić na 2 kategorie: estetyczne/kosmetyczne i medyczne. Jeśli chodzi o pierwszą z nich, to należą do nich wszystkie przyczyny wynikające z niewłaściwej lub niewystarczającej pielęgnacji, czego długofalowym efektem jest mniejsza sprężystość, jędrność i powieki zaczynają opadać. Nie bez znaczenia jest także długotrwała ekspozycja na promieniowanie słoneczne, a także złe oświetlenie w miejscu pracy. Aspekty medyczne są dużo poważniejsze i nie należy ich bagatelizować. W niektórych przypadkach opadająca powieka jest wrodzona, może być także objawem porażenia mięśni powieki oka, czyli ptozy, która zakłóca prawidłowe widzenie. Takie przypadki najlepiej skonsultować z okulistą.

Sposób na opadające powieki

Jaki jest skuteczny sposób na opadające powieki, który hamuje ten naturalny proces? Jeśli chodzi o patenty, jakie można zastosować w domowym zaciszu, to są to ćwiczenia, triki makijażowe i odpowiednie kosmetyki. Jedno z ćwiczeń, zapobiegające występowaniu tego problemu, to otwieranie szeroko oczu na 3 oddechy, nie marszcząc przy tym czoła. Można także kilkukrotnie przenieść wzrok jak najwyżej w sufit, nie poruszając przy tym głową.

Kosmetyki na opadające powieki powinny zawierać w swoim składzie kolagen, elastynę, peptydy, kwas hialuronowy i DMAE. Te komponenty sprawiają, że można uzyskać efekt liftingu, bo silnie ujędrniają i napinają skórę. Krem na powieki i pod oczy powinien być przebadany przez okulistów i hipoalergiczny, bo obszar ten jest bardzo wrażliwy, a skóra cienka. Również sposoby aplikowania tam kosmetyków są inne niż na pozostałych częściach twarzy. Nie wsmarowuje się ich, a delikatnie wklepuje. Kremu pod oczy nie nakłada się bezpośrednio pod dolną linią rzęs i przy wewnętrznych kącikach oka, tylko zachowuje odpowiedni odstęp (około 3 centymetrów).

Ostatni sposób na opadające powieki to wykonanie odpowiedniego makijażu, którym da się skorygować i zamaskować ten problem. W takim makijażu należy skupić się przede wszystkim na optycznym podniesieniu powieki i powiększeniu oka – najlepiej za pomocą wyciągającej w górę powieki bardzo cienkiej kreski, narysowanej w kierunku brwi i czoła miękką kredką lub eyelinerem.

Jakie są zabiegi na opadającą powiekę?

Jakie są zabiegi na opadającą powiekę? Najpopularniejszych z nich jest blefaroplastyka, czyli chirurgiczna plastyka powiek w znieczuleniu miejscowym. Istnieją także inne rozwiązania, np. niechirurgiczny lifting powiek za pomocą lasera. Podniesienie opadających powiek i brwi wykonuje się także botoksem lub nićmi liftingującymi. Od tego, którą metodę wybrać, zależy stan skóry pacjenta oraz efekt, jaki chce osiągnąć (długotrwały zapewni blefaroplastyka, a tymczasowy botoks lub nici).

Zapisz się do Instytutu Piękna Bielenda na blefaroplastykę powiek

Każdemu, kto szuka miejsca wykonującego blefaroplastykę w Krakowie, polecamy wizytę w naszym Instytucie. Wyspecjalizowani w tym zakresie lekarze przeprowadzają zarówno chirurgiczną, jak i laserową plastykę powiek. Zapraszamy na konsultację, podczas której ustalimy, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu oraz jaki wariant będzie w jego sytuacji korzystniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Opublikuj komentarz