Depilacja laserowa to jeden z zabiegów, który z biegiem lat obrósł w ogromną liczbę mitów. Czy osoby z jasnymi włoskami lub ciemną karnacją muszą zrezygnować z tej skutecznej i bezbolesnej metody na pozbycie się niechcianych włosków? Czy wykonanie zabiegu przypominającego jest konieczne?
Depilacja laserowa – fakty i mity
Zabieg depilacji laserowej obrósł w wiele faktów i mitów. Powtarzane z ust do ust stereotypy lub nieprawdziwe informacje o tym zabiegu mogą zniechęcić do jego przystąpienia kogoś, kto właśnie rozważa kilka sesji laserem, by zdążyć przed sezonem wakacyjno-urlopowym. Jakie są największe mity na temat laserowego usuwania włosów, a co jest niepodważalnymi faktami?
Laserowe usuwanie włosów – mity
- Laser powoduje podrażnienia i wrastanie włosków – nie jest to prawda. Rzeczywiście inne metody depilacji – na czele z depilacją depilatorem czy zwykłą, jednorazową maszyną – mogą powodować wrastanie, reakcję alergiczną, przebarwienia, a nawet blizny, ale laser jest wolny od tego typu skutków ubocznych.
- Laserowe usuwanie włosów to nie zabieg na każdą kieszeń. W ostatecznym rozrachunku koszty depilacji woskiem czy kupowania jednorazowych maszynek po jakimś czasie przewyższają koszt serii zabiegów laserem. Po ukończeniu serii w ogromnej liczbie przypadków włoski już się nigdy nie pojawią, jest to zatem jednorazowa inwestycja, której efektami będziemy cieszyć się dłuższy czas lub na zawsze. Ponieważ każda sesja laserem może być wykonywana w odstępach co 4-8 tygodni, więc kolejna wizyta w gabinecie jest odłożona w czasie i łatwiej wygospodarować ze swojego budżetu na nią środki.
- Jedno laserowe usuwanie włosów nic nie daje – to kolejny mit. Już po pierwszej sesji laserem można usunąć nawet do 30% włosków z łydek czy strefy bikini. W tym miejscu warto przypomnieć, że nasze włoski znajdują się w jednej z trzech faz wzrostu: fazy aktywnego wzrostu włosa, regresji i spoczynkowej. Laser uszkadza wyłącznie włoski, które są w fazie aktywnego wzrostu, dlatego właśnie potrzebnych jest kilka sesji.
- Laserowe usuwanie włosów to zabieg wyłącznie dla posiadaczy ciemnych włosków. Obecnie na rynku dostępne są takie urządzenia, które bez trudu poradzą sobie z jasnymi włoskami lub opaloną skórą. W Instytucie Piękna Bielenda stosujemy laser diodowy niemieckiej marki Mediostar Next.
Laserowe usuwanie owłosienia – fakty
- Po serii zabiegów laserowego usuwania owłosienia raz na jakiś czas zalecane jest wykonanie zabiegu przypominającego. Wynika to ze wspomnianego już powyżej cyklu wzrostu włosków, niektóre poddane depilacji miejsca mogą wolniej przechodzić w kolejną fazę wzrostu.
- Należy wykonać serię, by osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, czyli całkowite usunięcie owłosienia. By to uzyskać, należy przeprowadzić około 6-8 zabiegów w regularnych odstępach czasu. Ostateczna ich liczba zależy od indywidualnych preferencji pacjenta – odcienia jego skóry, grubości włosków, a także tego, jak skóra reaguje na zabieg.
- Laserowe usuwanie owłosienia to skuteczna metoda pozbycia się niechcianych włosków z trudno dostępnych miejsc, takich jak pachy, bikini czy górna warga. Depilując te obszary standardowymi sposobami – np. depilatorem, maszynką czy woskiem – często pojawiają się podrażnienia i jest to po prostu bardzo bolesne, dlatego lepiej sięgnąć po laser, który całkowicie bez bólu usuwa włoski.
Wszystkie osoby, zainteresowane depilacją laserową w Krakowie, zachęcamy do odwiedzenia Instytutu Piękna Bielenda. Rozpoczynając teraz cykl depilacji, satysfakcjonujące efekty, czyli skóra bez włosków, pojawi się już na wiosnę.