Popękane naczynka zwykle stanowią efekt nadmiernej ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych, a także przebywania w wysokich temperaturach. Naczynka pękają również z powodów predyspozycji genetycznych czy zbyt delikatnej i wrażliwej skóry. Na szczęście istnieją sposoby pozwalające zamknąć naczynka i poprawić wygląd skóry. Zamykanie naczynek – jaka metoda najlepsza? Na czym polega zamykanie naczynek? Czy zamykanie naczynek boli? Czy warto zamykać naczynka na twarzy? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.
Zamykanie naczynek – jaka metoda najlepsza?
Zamykanie naczynek to jeden z najpopularniejszych zabiegów, jakie wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej. Metoda ta jest przeprowadzana wtedy, kiedy na skórze – zwłaszcza na twarzy – jest widoczne zaczerwienienie, które powstało z powodu rozszerzania się naczynek. Prześwitują one przez skórę i tym sposobem tworzą pojedyncze zmiany bądź też większe niedoskonałości skóry, które przypominają swoją wyglądem sieć, wtedy nierzadko są określane jako pajączki.
Na czym polega zamykanie naczynek?
Do najskuteczniejszych metod usuwania naczynek należy, oczywiście, laserowe zamykanie naczynek. Nowoczesne urządzenie, które jest stosowane podczas takiego zabiegu, emituje przez głowicę wiązkę światła, która jest absorbowana przez hemoglobinę znajdującą się w naczyniu krwionośnym. Tym sposobem podnosi się temperatura krwi w danym miejscu i tak właśnie ściany naczynia się obkurczają. Urządzenie działa tak długo, aż naczynko zostaje trwale zamknięte i tym samym przestaje być widoczne na skórze.
Czy zamykanie naczynek boli?
Laserowe zamykanie naczynek to bardzo skuteczny zabieg. Co ważne, promieniowanie lasera działa tylko i wyłącznie na konkretne naczynko i nie uszkadza przy tym naskórka. Tym sposobem w trakcie i po zabiegu zwykle nie pojawiają się żadne dolegliwości bólowe. A jeśli się pojawią – to trwają krótko i nie są silne. Skóra po takim zabiegu bardzo szybko się goi i regeneruje.
Zamykanie naczynek na twarzy – ile zabiegów?
W przypadku takiego rozwiązania jak zamykanie naczynek na twarzy, ile zabiegów trzeba wykonać, aby być zadowolonym z efektu? Ostateczna liczba zabiegów jest uzależniona od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, czyli od – ilości i średnicy naczynek, ich intensywności czy też głębokości położenia. Warto zauważyć, że wiele naczynek można usunąć już podczas pierwszego zabiegu. Jednak, jeśli występują bardziej zaawansowane zmiany – konieczne jest powtórzenie zabiegu. Zwykle zabiegi wykonuje się maksymalnie 3 razy w odstępach co 4-6 tygodni.
Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu zamykania popękanych naczynek?
Zabieg zamykania naczynek daje znakomite i długotrwałe rezultaty. Nowe zmiany wystąpią dopiero wtedy, kiedy pękną inne naczynka. Z tego powodu po zabiegu, bardzo ważna jest profilaktyka, która polega na zdrowym stylu życia i unikaniu nadmiernej ekspozycji skóry na słońce czy skrajnie wysokich i skrajnie niskich temperatur.
Zamykanie naczynek – kiedy robić?
Zamykanie naczynek – kiedy robić zabieg, aby uzyskać zadowalający efekt? Naczynka pękają wtedy, kiedy temperatura jest zbyt wysoka lub zbyt niska. Zwykle dzieje się tak w przypadku skóry wrażliwej, delikatnej i cienkiej – jest ona po prostu wtedy bardzo skłonna do podrażnień. Z tego powodu na zabieg zamykania naczynek najlepiej zdecydować się wiosną lub jesienią.
Zamykanie naczynek – czy warto?
Czy warto zamykać naczynka na twarzy? Zabieg zamykania naczynek ma wiele zalet. Po zmniejszeniu danego naczynka, ponownie ono już nie pęknie. Ponadto metoda ta jest szybka i niemal całkowicie bezbolesna. Często wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać zadowalające efekty. Laserowe zamykania naczynek nie wymaga rekonwalescencji.