Jak wygląda mezoterapia mikroigłowa Dermapen i komu jest ona szczególnie polecana? Jakie są zalecenia po zabiegu oraz czy możliwe są jakieś efekty uboczne? Wyjaśniamy wątpliwości na temat tej jednej z najpopularniejszych odmładzających i regenerujących skórę metod.
Urządzenie do mezoterapii mikroigłowej
Urządzenie do mezoterapii mikroigłowej przypomina swoim wyglądem i kształtem długopis, stąd jego nazwa Dermapen lub Mezopen. Atutem tej technologii jest minimalizowanie przypadkowych uszkodzeń skóry, bo nakłucia wykonywane są precyzyjnie od góry. Urządzenie działa delikatniej i skuteczniej niż zwykłe rollery z igłami do mezoterapii mikroigłowej. Inne atuty tego nowoczesnego urządzenia do mezoterapii mikroigłowej Dermapen to sterylność (jednorazowe igły dla każdego pacjenta), możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc, jak obszar wokół oczu oraz pełna kontrola nad prędkością oraz głębokością mikronakłuć (można je ustawiać pod indywidualne potrzeby pacjenta).
W Instytucie Piękna Bielenda wykonujemy mezoterapię mikroigłową w Krakowie na:
- twarz,
- twarz i szyję,
- twarz, szyję i dekolt,
- okolice oka,
- inne obszary.
Podczas zabiegu, by wzmocnić jego efekt, używamy specjalistycznych ampułek i masek.
Mezoterapia mikroigłowa Dermapen
Mezoterapia mikroigłowa Dermapen umożliwia wykonanie nakłuć o głębokości od 0,5 mm nawet do 2,5 mm, dzięki temu substancje odżywcze z ampułki lub maski przedostają się nie tylko do wierzchniej części skóry i naskórka, ale także w głąb skóry właściwej. Urządzenie może wykonać do 1300 nakłuć w sekundę, a jego igły ze stali chirurgicznej nie uczulają. Od tego, jakiej długości igieł zastosować podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej Dermapen, zależy problem, z jakim przychodzi pacjent. Na wybielanie drobnych przebarwień i poprawę jędrności najczęściej wykonuje się nakłucia do 0,5 mm, na poważniejsze problemy skórne (blizny czy rozstępy) nakłucia do 1,5 mm lub głębsze.
Jakie efekty przynosi Mezoterapia mikroigłowa Dermapen?
Efekty, jakie można osiągnąć po wykonaniu serii zabiegów mezoterapii mikroigłowej Dermapen, to redukcja zmarszczek, poprawa konturu i owalu twarzy, napięcia oraz kolorytu skóry. Kolejne efekty to redukcja blizn (potrądzikowych, pooperacyjnych), rozstępów i oparzeń, a także przebarwień, rumienia, cellulitu. Po wykonaniu mezoterapii mikroigłowej produkcja sebum zostaje uregulowana, a pory zwężone. U osób borykających się z wypadaniem włosów lub łysieniem zabieg ten zapobiega wypadaniu włosów.
Mezoterapia mikroigłowa – efekty uboczne
Mezoterapia mikroigłowa umożliwia pełną kontrolę ilości wkłuć oraz ich głębokości, dlatego trudno o poważniejsze efekty uboczne. Jedyne nieprzyjemne doznania, z jakimi może się zetknąć pacjent po tym zabiegu, to krótkotrwałe podrażnienie skóry w obszarze zabiegowym, jednak mija ono maksymalnie po 3 dniach (z reguły szybciej). Podczas mezoterapii mikroigłowej do głębokich warstw skóry i naskórka podawane są różne składniki odżywcze w ampułkach lub maskach. Alergicy przed zabiegiem powinni sprawdzić, co znajduje się w tym witaminowym koktajlu i czy nie jest to jakiś alergen.
Mezoterapia mikroigłowa – zalecenia po zabiegu
Mezoterapia mikroigłowa – jakie są zalecenia po tym zabiegu? Przede wszystkim warto dać skórze odpocząć od makijażu, kosmetyków z alkoholem lub innym, podrażniającym je składnikiem, a także od detergentów. Zalecamy także, by nie dotykać twarzy. Pamiętać należy o stosowaniu kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Niewskazane są wizyty na basenie czy saunie przez 7 dni po zabiegu, a także depilacja obszaru zabiegowego aż do momentu, gdy obrzęk i podrażnienie skóry całkowicie ustąpią.