Istnieje wiele nowoczesnych metod walki z cellulitem. Jedną z nich, którą warto się zainteresować, jest endermologia. Na czym polega ten zabieg? Czy endermologia jest skuteczna? Jak długo utrzymują się efekty? Czy warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie?
Endermologia – co to jest?
Endermologia co to tak właściwie jest? To wyjątkowa metoda, która pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu, ponadto ujędrnia i uelastycznia skórę, co pozwala zmniejszyć także jej wiotkość. Do tego rodzaju zabiegów stosuje się najnowocześniejszy i niezwykle zaawansowany technologicznie sprzęt do stymulacji tkanek. Endermologia skutecznie pobudza uśpione komórki i tym sposobem stymuluje je do pracy. Dzięki temu zadowalające efekty zabiegu można osiągnąć w krótkim czasie.
Endermologia – na czym polega?
Jedną z obecnie najnowocześniejszych metod walki z cellulitem jest endermologia. Na czym polega taki zabieg? To nic innego jak masaż podciśnieniowy, do którego stosuje się specjalny sprzęt. Podczas endermologii oddziałuje się na tkankę łączną skóry, a pacjent ma założony specjalny kombinezon, który doskonale przylega do jego ciała. Dzięki temu urządzenie nie ma bezpośredniego kontaktu z jego skórą. Głowica przesuwana po ciele składa się z ruchomych rolek i komory ssącej. Rolki podczas endermologii tworzą fałd skóry, a z kolei głowica samobieżna go masuje. Proces ten uzupełnia ciągłe lub zmienne podciśnienie. Urządzenie stosowane podczas zabiegu działa mechanicznie. Dzięki płynnym ruchom masującym usprawnia się przepływ chłonki oraz udrażniają się węzły chłonne. Tym sposobem poprawia się krążenie we krwi i powstają nowe naczynia krwionośne, tkanki są pobudzone do działania, szybciej się regenerują i zwiększają produkcją kolagenu, która w pewnym wieku zaczyna się zmniejszać.
Endermologia na cellulit efekty
Czy endermologia jest skuteczna? W przypadku takiego zabiegu jak endermologia, efekty zabiegu, czyli masażu połączonego z podciśnieniem, pobudzają metabolizm. Tym sposobem zostaje usunięty nadmiar tłuszczu, ale i toksyny zalegające w organizmie. Zabieg ten wykonuje się zarówno na twarzy, jak i na różnych obszarach ciała, dzięki czemu pozwala pozbyć się nie tylko cellulitu i wiotkiej skóry, ale i wyszczuplić oraz wymodelować całą sylwetkę.
Endermologia – czy warto?
Na zabieg ten warto się zdecydować wtedy, kiedy chce się zredukować tkankę tłuszczową oraz cellulit na udach. Endermologia to znakomity sposób na wymodelowanie sylwetki. To nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, który pozwala w szybki i bezbolesny sposób uzyskać zadowalające efekty. Do wskazań do przeprowadzenia endermologii należą:
• cellulit,
• nadmiar tkanki tłuszczowej,
• rozstępy,
• wiotka skóra,
• obrzęki.
Co ważne, endermologia jest wykonywana na różnych fragmentach ciała, z tego powodu pozwala usunąć nawet tkankę tłuszczową, która do tej pory była znakomicie odporna na dietę czy ćwiczenia. Jeśli ktokolwiek zastanawia się nad takim zabiegiem jak endermologia – czy warto się na niego zdecydować – odpowiedzieć może być tylko jedna – oczywiście! Wyszczuplenie sylwetki w ten sposób jest niezwykle szybkie i proste.
Endermologia – ile zabiegów?
W przypadku takiego rozwiązania jak endermologia – ile zabiegów należy wykonać, aby być zadowolonym z efektów? Jak się okazuje, już po trzech zabiegach można zauważyć pierwsze rezultaty. Aby endermologia była skuteczna, należy ją wykonywać seriami. W zależności od skóry oraz oczekiwań, taka seria może się składać z 10-30 zabiegów.
Endermologia – jak często?
Endermologia – jak często powinno się ją wykonywać? Kolejne zabiegi powinno się wykonywać w krótkich odstępach czasowych, najlepiej co 2-3 dni. Regularność w przypadku tego zabiegu jest niezwykle ważna. Jej brak sprawi, że nie uzyska się zamierzonych efektów.
Endermologia – jak długo utrzymują się efekty?
Efekty zabiegu endermologia mogą utrzymywać się przez bardzo długi czas. Aby wydłużyć pożądany rezultat, warto odpowiednio dbać o swoje ciało – spać wystarczającą ilość godzin, regularnie uprawiać aktywność fizyczną czy stosować zróżnicowaną i zdrową dietę. Dla podtrzymania efektów warto kilka razy w roku poddawać się profilaktycznie ponownej kuracji.