Co przyspiesza starzenie się skóry i czy da się zahamować ten proces? Jak opóźnić starzenie się skóry? Przedstawiamy, co zmienić w swojej pielęgnacji oraz codziennych nawykach oraz jakie zabiegi wykonać w naszym Instytucie, by jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem.

Co przyspiesza starzenie się skóry?

Starzenie skóry to proces, który trudno całkowicie zatrzymać, ale da się go opóźnić. Co niekorzystnie wpływa na skórę i sprawia, że szybciej wygląda ona starzej, traci jędrność, objętość i świeżość? Najważniejsze czynniki przyspieszające ten proces to czynniki zewnętrzne oraz czynniki wewnętrzne. Czynniki zaliczane do tej pierwszej kategorii to m.in. promieniowanie jonizujące (z urządzeń elektronicznych: komputerów, telefonów itp.), promieniowanie ultrafioletowe, zanieczyszczenie powietrza i smog, dym papierosowy i spaliny samochodowe.

Jakie czynniki wewnętrzne przyspieszają starzenie się skóry? Na stan cery wpływa także nieprawidłowe odżywianie się, niedobory witamin i minerałów, a także zaburzenia hormonalne. Nie bez znaczenia jest także opalanie się (naturalnie na słońcu oraz w solarium), stres i niewysypianie się. Inny aspekt, o którym warto pamiętać, to prawidłowa pielęgnacja. Pierwszy, widoczny gołym okiem objaw, że skóra się starzeje, to jej suchość. Odpowiednie zabiegi nawilżające i poprawiające zdolność do wiązania wody i zatrzymywania jej w skórze i innych głębszych warstwach naskórka, to prosty sposób na poprawę jej stanu i opóźnienie starzenia się.

Czy da się opóźnić proces starzenia się skóry?

Zdaniem wielu ekspertów to nie wiek decyduje o tym, jak wygląda nasza skóra i w jakiej jest kondycji, bo istnieje wiele sposobów na opóźnienie procesu starzenia się skóry. Proces starzenia się skóry da się opóźnić, stosując odpowiednie kosmetyki oraz dbając o nią umiejętnie. Wśród najważniejszych z tych patentów wymienić należy ochronę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Stosowanie przez okrągły rok kremów lub fluidów z wysokim filtrem zabezpieczy ją przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB. Warto także nosić okulary przeciwsłoneczne, które zabezpieczają delikatną skórę powiek i wokół oczu. Kolejny sposób na opóźnienie procesu starzenia się skóry to ochrona przed wolnymi rodnikami. Warto stosować odpowiednie kosmetyki i zabiegi z przeciwutleniaczami, a także do swojego codziennego jadłospisu dołączyć zdrowe tłuszcze roślinne, ryby morskie, kasze i orzechy. By skóra długo wyglądała młodo, istotna jest odpowiednia pielęgnacja, która ze swoimi składnikami aktywnymi i odżywczymi dociera do głębokich warstw skóry i naskórka.

Jak opóźnić starzenie się skóry?

Jak opóźnić starzenie się skóry? Istnieje kilka na to sposobów, które podzieliliśmy na 3 kategorie:

  1. kosmetyki – już na poziomie domowej profilaktyki można opóźnić starzenie się skóry. Właściwa, kilkuetapowa pielęgnacja, stosowanie kremów z wysokim filtrem i przeciwutleniaczami na wolne rodniki to pierwszy etap, który opóźni ten proces,
  2. zabiegi – wiele gabinetów i salonów kosmetycznych, także Instytut Piękna Bielenda, oferuje swoim klientom zabiegi anti-aging. Przykłady z naszego portfolio to HIFU, Zaffiro oraz VIVACE®, czyli lifting bez skalpela. Regularne wizyty w takich punktach to doskonałe wsparcie dla domowej pielęgnacji, a także znacznie wyższa skuteczność, bo podczas zabiegów można dotrzeć do dużo głębszych warstw skóry i naskórka niż w domowym zaciszu,
  3. nowe nawyki – zmiana nawyków żywieniowych i pielęgnacyjnych, więcej ruchu, mniej stresu i używek to prosta droga do tego, by opóźnić starzenie się skóry, wyglądać dużo lepiej i czuć się dużo lepiej!

Zaffiro, czyli zabieg opóźniający starzenie się skóry

Jednym z zabiegów, który opóźnia proces starzenia się skóry, jest Zaffiro – w Krakowie można go wykonać m.in. w naszym Instytucie Piękna Bielenda. Dedykowany jest on osobom między 25. a 35. rokiem życia profilaktycznie oraz starszym (w serii 3-4 zabiegów). Przy jego pomocy można wykonać niechirurgiczny thermolifting skóry twarzy i ciała.

Udanym połączeniem zabiegu Zaffiro z wykorzystaniem preparatu Neauvia jest zabieg Nlift. Polecamy go szczególnie osobom, które chcą zregenerować skórę, poprawić jej nawilżenie, jędrność oraz jakość. Nlift obejmuje dwie sesje zabiegowe: mezoterapię Neauvia Hydro Deluxe, a następnie thermolifting Zaffiro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Opublikuj komentarz