Resurfacing – co to jest za zabieg i komu jest szczególnie polecany? Jakie są do niego wskazania oraz przeciwwskazania? Poznaj działanie peelingu laserowego i efekty, jakie możesz przy jego pomocy osiągnąć na swojej skórze.

Resurfacing – co to jest?

Pochodzący z języka angielskiego czasownik “resurface” można przetłumaczyć na “pokryć nową nawierzchnią” lub “pojawić się na nowo”. Resurfacing – co to zatem jest w kontekście medycyny estetycznej i zabiegów upiększających? Jest to zabieg, polegający na usuwaniu zewnętrznych warstw skóry przy pomocy lasera ablacyjnego. W naszym gabinecie używamy do tego urządzenia Fotona Dualis SP. Metoda ta jest doceniana za bezinwazyjność oraz możliwość osiągnięcia naturalnego efektu, nie ingerującego mocno w rysy twarzy i mimikę (jak np. botoks czy kwas hialuronowy). Warto także dodać, że peeling laserowy wykazuje się znacznie silniejszym działaniem w porównaniu do innych zabiegów, np. peelingów chemicznych oraz mikrodermabrazji.

Resurfacing twarzy i efekty, jakie można osiągnąć

Resurfacing twarzy przynosi efekty, takie jak wyraźne odmłodzenie i wygładzenie zmarszczek. Cera odzyskuje swój dawny blask, a jej struktura i koloryt są wyraźnie wyrównane. Znikają pierwsze oznaki starzenia się skóry i zwiotczenia. Poza zmarszczkami, resurfacing twarzy stosuje się także do usuwania blizn potrądzikowych, pourazowych i oparzeniowych. Miejsce, gdzie użyty został laser, jest gładsze, elastyczne i bardziej napięte. Znikają także przebarwienia, praca gruczołów łojowych zostaje uregulowana, a pory zwężone. Warto dodać, że resurfacing wykonuje się nie tylko na skórze twarzy – można go także z powodzeniem zastosować na szyi czy dekolcie. By osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, zalecana jest seria zabiegów od 3 do 6, każdy wykonywany w regularnym odstępie  co 4 tygodnie.

Jakie są wskazania do resurfacingu laserowego?

Resurfacing laserowy jest wskazany przede wszystkim u osób, które zaobserwowały u siebie pierwsze oznaki starzenia się. Na stan naszej skóry negatywnie wpływa grawitacja oraz promieniowanie ultrafioletowe – nadmiar słońca sprzyja szybszemu pojawianiu się zmarszczek i bruzd. Resurfacing laserowy wskazany jest także osobom, borykającym się z nieestetycznymi bliznami chirurgicznymi, potrądzikowymi i pourazowymi. Także w przypadku braku elastyczności będzie to skuteczne narzędzie do przywrócenia skórze dawnego blasku, objętości i jędrności. Resurfacing laserowy pozostawia skórę promienną, gładką, napiętą, a wszelkie niedoskonałości są mniej widoczne lub całkowicie zredukowane. 

Przeciwwskazania do peelingu frakcyjnego

Peeling frakcyjny, jak większość zabiegów upiększających i odmładzających, ma jakieś przeciwskazania. Kto powinien z niego zrezygnować? Kobiety w trakcie ciąży i karmiące piersią, a także osoby przyjmujące retinoidy lub niektóre leki światłouczulające (np. antybiotyki i leki antydepresyjne). Peeling frakcyjny nie jest polecany, gdy występują przypadłości, takie jak cukrzyca, nowotwory skóry, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy liszaj płaski. Również infekcje skóry wykluczają pacjenta z możliwości wykonania peelingu frakcyjnego oraz okres świeżo po peelingu chemicznym. Peelingu frakcyjnego nie wykonuje się w miejscu, w którym znajdują się znamiona barwnikowe lub tatuaż. 

Zapisz się na peeling laserowy w Krakowie

Szukasz miejsca, w których wykonasz peeling laserowy w Krakowie? Zabieg ten znajduje się m.in. w portfolio usług naszego Instytutu Piękna Bielenda. Zachęcamy do umówienia się na wizytę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Opublikuj komentarz