Sezon zimowy to doskonały czas, by zdecydować się na serię zabiegów depilacji laserowej. Efektem w postaci gładkiej skóry bez nieestetycznych włosków będzie można się pochwalić na wiosnę i lato, gdy zrobi się cieplej i odsłonimy trochę ciała. Depilacja laserowa – ile zabiegów jest potrzebnych, by osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty? Co ile tygodni powtarzać zabieg?

Depilacja laserowa i jej największe atuty

Depilacja laserowa ma coraz większe grono fanów. Za popularnością tej metody pozbywania się niechcianych włosków stoi przede wszystkim trwały efekt, a także bezpieczeństwo i brak jakichkolwiek powikłań. Typowa depilacja np. maszynką czy woskiem niesie ze sobą ryzyko podrażnień, uczulenia, wrastających włosków, w najgorszym wypadku nawet blizn lub zakażenia. Depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna i bezinwazyjna, działa powierzchniowo, bez naruszania delikatnej struktury skóry. Wiązka lasera nie usuwa tylko włosów – również mieszek włosowy ulega trwałej degradacji, dzięki temu po serii zabiegów laserowych włoski nie odrastają. Nowoczesny laser, w odróżnieniu od starszych urządzeń, umożliwia depilację również skóry ciemnej, opalonej lub jasnych włosków. Depilacja laserowa to skuteczny sposób na pozbycie się owłosienia z każdych, nawet trudno dostępnych miejsc nawet u osób ze skórą wrażliwą, tendencją do pękających naczynek i wrastających po depilacji włosków. 

Depilacja laserowa – ile zabiegów, by osiągnąć gładką skórę?

Depilacja laserowa oraz to, że potrzebnych jest kilka zabiegów, wynika z prostej przyczyny – mianowicie włoski pacjenta, który przychodzi na zabieg, są w różnych fazach wzrostu. Fazy są trzy: aktywnego wzrostu, regresji i spoczynkowa. Laser uszkadza wyłącznie włoski, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu, pozostałe nie zostaną uszkodzone i po prostu odrosną mocne, silne i w dokładnie takim samym kolorze. By uzyskać satysfakcjonujący efekt, czyli gładką skórę, konieczna jest zatem seria zabiegów. Szacuje się, że liczba zabiegów to od 6 do 8, jednak liczby te są bardzo umowne, bo efekty mogą przyjść szybciej. 

Depilacja laserowa – co ile tygodni można wykonać kolejny zabieg?

Depilacja laserowa – co ile można powtórzyć zabieg? Zalecana częstotliwość to w regularnych odstępach co 6-8 tygodni każdy kolejny. Istotną kwestią jest także, jak pozbywać się włosków pomiędzy zabiegami. Zalecane jest obcinanie ich lub golenie np. maszynką, a niewskazane wyrywanie (np. pęsetą, woskiem lub elektrycznym depilatorem).

Od czego zależy liczba zabiegów laserem?

Czynniki, od których zależy, ile będzie potrzebnych zabiegów depilacji laserowej, to m.in.:

  • grubość włosków,
  • gęstość włosków,
  • kolor włosków,
  • odcień skóry,
  • indywidualna reakcja na zabieg. 

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest skutecznym i bezpiecznym sposobem na pozbycie się niechcianych włosków raz na zawsze. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do tego rodzaju zabiegu, jest to m.in. ciąża, bielactwo, łuszczyca i inne choroby skórne, alergie i stany zapalne skóry, nowotwory. Również osoby, które zażywają leki fotouczulające lub stosują kosmetyki z retinolem, powinny zrezygnować z depilacji laserowej lub też odstawić te środki minimum kilka tygodni przed rozpoczęciem serii zabiegów. 

Depilacja laserowa dla osób z Krakowa i okolic

W Instytucie Piękna Bielenda wykonujemy różne zabiegi przy użyciu lasera: depilację, a także inne zabiegi odmładzające i ujędrniające skórę. Na depilację laserową w Krakowie zapraszamy wszystkie osoby ze stolicy Małopolski lub okolic. Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, jedynymi skutkami ubocznymi, które mogą, ale nie muszą się pojawić, jest niewielki obrzęk i zaczerwienienie, które szybko ustępują. Rozpoczynając serię zabiegów teraz, efektem w postaci gładkiej skóry bez włosków będzie można się pochwalić już na wiosnę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Opublikuj komentarz