VIVACE – REWOLUCYJNY ZABIEG

Młoda, jędrna skóra bez rozstępów i blizn, bezpiecznie i skutecznie? Frakcjonowanie mikroigłowe. O nowym zabiegu rozmawiamy z doktor Patrycją Hartwich naszym specjalistą medycyny estetycznej.

Pani doktor co to jest i na czym polega zabieg Vivace?

Vivace wykorzystuje zdolności regeneracyjne organizmu. Zabieg polega na nakłuwaniu i kontrolowanym poparzeniu skóry w zależności od wskazania w różnej głębokości i częstotliwości. Parametry zabiegu są dobierane w zależności od okolicy na której pracujemy oraz rodzaju zmian poddawanych leczeniu. Nakłucie jak i podgrzanie fala radiową pobudza skórę do regeneracji, która w efekcie produkuje więcej włókien kolagenowych i elastynowych, powoduje zagęszczenie skóry.

Czy zabieg jest bolesny? Jak przebiega?

Zabieg nie należy do przyjemnych, ale wykonywany jest po znieczuleniu skóry kremem Emla, co znacznie poprawia komfort pacjenta. Po znieczuleniu dany obszar ciała jest nakłuwany za pomocą jednorazowej końcówki wyposażonej w 36 igieł. W momencie wkłucia przez igły przepływa prąd o częstotliwości radiowej powodując silne rozgrzanie głębokich warstw skóry. Po zabiegu na twarz skóra jest zaczerwieniona, w zależności od stopnia wrażliwości skóry i intensywności procedury rumień znika od zazwyczaj już po 1 dniu po zabiegu, przy wysokich parametrach zabiegowych i głębszej penetracji igieł może utrzymywać się do 3 dni.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Wskazaniem do zabiegu są przede wszystkim zwiotczała i pozbawiona jędrności skóra twarzy szyji i dekoltu, ale również Zabieg poprawia owal twarzy, niweluje opadające policzki.  Zabieg polecę szczególnie wszystkim kobietom, które po ciąży chcą szybko odzyskać jędrny brzuch. To również doskonała terapia rozstępów, daje w tym przypadku spektakularne efekty. Osoby borykające się z bliznami potrądzikowymi i rozszerzonymi porami dzięki radiofrekwencji mikroigłowej mogą odzyskać gładki i zdrowy wygląd skóry. Umożliwia również opracowanie zmarszczek okolic oczu, opadających powiek bez ryzyka powikłań.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg jest innowacyjną procedurą frakcjonowania gwarantującą pełne bezpieczeństwo, stanowi w alternatywę dla tradycyjnych zabiegów laserowych, przewyższa je przede wszystkim dlatego, ze nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, zwykle już po jednym dniu skóra wygląda na nienaruszoną. Nie łuszczy się tak jak w przypadku zabiegów laserowych.

Czy zabieg jest drogi?

Zabieg jest warty swojej ceny. Pojedynczy zabieg na twarz to koszt od 1000 pln. Każdy zabieg wyceniamy na podstawie głębokości i ilości zalecanych przejść.

Dr Patrycja Hartwich lek. specjalista medycyny estetycznej, kosmetologii medycznej i laseroterapii. Absolwentka Wydziału lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego. Od 8 lat zajmuje się medycyną estetyczną, która jest jej pasją. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging. Umiejętności doskonaliła podczas licznych szkoleniach kierunkowych potwierdzonych certyfikatami. Regularnie uczestniczy w kongresach naukowych i sympozjach. Każdemu pacjentowi poświęca 100 % uwagi, zawsze w pełni zaangażowana i bardzo dokładna.
Prywatnie kobieta energia – wielokrotna medalistka, laureatka pierwszych miejsc na podium m.in. Tour de Pologne, Tatra Road Race, Frydman Triathlon, Narciarski Puchar Polski Lekarzy, Farmaceutów i Radców Prawnych,  Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie.