Powiększanie ust – jak naprawdę wygląda ten popularny zabieg?

Kształtne pełne usta to marzenie kobiety w każdym wieku

Nic dziwnego – podobno płeć przeciwna zwraca na nie swoją pierwszą uwagę, nawet zanim zdąży skupić się na oczach. Niestety nie każda z nas została obdarzona przez naturę zmysłowymi ustami. Wiele kobiet decyduje się skorzystać z usług medycyny kosmetycznej, by czuć się pewniej w swojej skórze i lepiej wpisywać się we własne kanony piękna. Powiększanie ust stało się jednak już na tyle popularne, że często słyszy się w mediach powtarzane wielokrotnie mity. Jak naprawdę wygląda zabieg powiększania ust?

 

Powiększanie ust – czym wykonuje się zabieg?

Powiększanie ust wykonuje się przy pomocy wypełniacza. Kiedyś w tym celu stosowano parafinę, szybko okazało się jednak, że używanie jej w celu powiększania ust nie jest bezpieczne dla zdrowia pacjentek. Teraz rolę wypełniacza pełni zazwyczaj autogenna tkanka tłuszczowa lub popularny kwas hialuronowy, który szybko podbija świat medycyny estetycznej. Jest to naturalny związek organiczny występujący w ludzkiej skórze, który zapewnia jej jędrność i sprężystość. Największe jego stężenie występuje u ludzi młodych, z wiekiem zaczyna go ubywać, czego efektem są zmarszczki, kurze łapki i brak elastyczności skóry. Kwas hialuronowy nie służy jednak tylko do wypełniania zmarszczek. Znajduje swoje zastosowanie także przy powiększaniu ust.

 

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Wiele kobiet obawia się, że powiększanie ust może być bolesne. Taka popularna, lecz niekoniecznie prawdziwa opinia krąży w różnych mediach, napawając lękiem Panie, które o zabiegu myślą, lecz nie są jeszcze zdecydowane.

Powiększanie ust jest zabiegiem zyskującym popularność w ciągu ostatnich lat. Często słyszy się o powikłaniach powstałych w wyniku nieodpowiedniej higieny, niedoświadczenia lub złego doboru specjalisty. Chyba każda z nas chciałaby uniknąć pozabiegowych nieprzyjemności – właśnie dlatego należy wybrać lekarza, a nie kosmetyczkę.

Powiększanie ust wykonuje się w stomatologicznym znieczuleniu. Polega na wstrzykiwaniu w granicę warg i tzw. czerwień wargową wypełniacza – im więcej zastrzyków, tym lepiej, bo efekty wydają się wtedy bardziej naturalne. Po każdym takim zastrzyku następuje delikatny masaż miejsca, w którym kwas hialuronowy lub hydrożel musi się równomiernie rozłożyć.

Następnego dnia usta mogą być lekko opuchnięte, podrażnione, a nawet delikatnie posiniaczone – są to jednak naturalne powikłania powiększania ust. Dodatkowo pacjentka musi pamiętać o rozmasowywaniu ostrzykniętego miejsca, by pomóc kwasowi hialuronowemu dokładnie wypełnić wargi.

 

Jak przygotować się do powiększania ust?

W razie jakichkolwiek wątpliwości lepiej zapytać swojego lekarza. Ogólne zasady mówią jednak, by tydzień przed zabiegiem powiększania ust odstawić leki przeciwzapalne, a także przeciwzakrzepowe. W dodatku dobę przed i po zastrzykach powstrzymać się od spożywania alkoholu, który także rozrzedza krew. Oczywiście przed zabiegiem prowadzony jest dokładny wywiad lekarski, który ma na celu sprawdzenie, czy pacjentka może zostać poddana powiększaniu ust – przeciwwskazaniem jest np. opryszczka.

Nasz Instytut w Krakowie z chęcią odpowie na wszelkie pytanie dotyczące powiększania ust – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu telefonicznego lub internetowego.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz