Mikrodermabrazja diamentowa – sposób na oczyszczenie skóry

Mikrodermabrazja diamentowa to świetny sposób na oczyszczenie skóry i pozbycie się niedoskonałości. Nie tylko charakteryzuje ją wysoka skuteczność, ale również bezpieczeństwo i nieinwazyjność. Metoda ta polega na złuszczaniu skóry za pomocą specjalnie zaprojektowanego narzędzia do usuwania głębokich warstw naskórka. Zazwyczaj zabieg ten wykonuje się w okolicy twarzy, często jednak przeprowadzany jest w obrębie pośladków czy pleców. Pomaga on w walce ze zmarszczkami, redukcji blizn, a także przebarwień skóry.

Poprzez mechaniczne ścieranie naskórka za pomocą syntetycznych lub naturalnych diamentów osadzonych na głowicy urządzenia, skóra zostaje głęboko oczyszczona, a martwy, złuszczany podczas zabiegu naskórek, jest automatycznie zasysany pompą umieszczoną na głowicy. Peeling ten stymuluje skórę do wzmożonej produkcji nowych komórek, dzięki czemu wygląda ona na elastyczną i pełną blasku.

mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazję diamentową można wykonywać na większości typów skóry. Idealnie sprawdzi się na skórze tłustej i łojotokowej, zmagającej się z zaskórnikami, rozszerzonymi porami czy zrogowaciałym naskórkiem. Ponadto jest ona polecana osobom z tendencją do powstawania przebarwień na skórze, gdyż za pomocą głębokiego peelingu można je zredukować. Jest ona natomiast odradzana osobom z cerą naczynkową i wrażliwą, a osoby z trądzikiem różowatym powinny przed zabiegiem skonsultować się z dermatologiem.

Sam zabieg mikrodermabrazji trwa około 30 min. Pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie skóry, na której będzie wykonywany zabieg. Następnie osoba go wykonująca przesuwa po skórze głowicę ścierającą, która jednocześnie zasysa ścierany materiał. Głębokość złuszczania jest indywidualnie dostosowywana w zależności od grubości skóry i warstwy martwego naskórka. Po zabiegu zazwyczaj nakładana zostaje regenerująca maska, która łagodzi podrażnienia.

Na drugi dzień po zabiegu skóra może być podrażniona i zaczerwieniona. Należy wtedy zrezygnować z makijażu i dać skórze odpocząć. Ponadto przez dwie doby po zabiegu nie wolno korzystać z basenu z chlorowaną wodą. Powinno się również unikać przebywania na słońcu i korzystać z kremów z filtrem UV oraz przyjmować duże ilości płynów.

Zabieg ten najlepiej jest wykonać kilkakrotnie, tak aby efekty były widoczne i zadowalające. Aby całkowicie usunąć warstwę martwego naskórka i oczyścić pory, należy wykonać go od dwóch do ośmiu razy.

W instytucie Piękna Bielenda zabieg dermabrazji wykonujemy za pomocą sprzętu najwyższej jakości dbając o to aby klienta czuł się komfortowo, a uzyskane efekty były zadowalające.