Ginekomastia – mężczyzna z biustem, przyczyny, objawy leczenie

Ginekomastia to wstydliwy problem z którym boryka się wielu mężczyzn. Przerost tkanki piersiowej może dotyczyć jednej lub dwóch piersi. W naszym Instytucie Piękna pomagamy pozbyć się kompleksów i na nowo pokochać swoje ciało.

Ginekomastia  młodzieńcza pojawia się w okresie dojrzewania i spowodowana jest działaniem  hormonów. Zanika ona u większości mężczyzn w wieku dorosłym, natomiast w pozostałych przypadkach przybiera postać przerostu tłuszczowego, tłuszczowo- włóknistego, lub tłuszczowo-gruczołowego.

Przed zabiegiem należy wykluczyć przyczyn hormonalne oraz choroby ogólnoustrojowe, które mogą powodować przerost tkanki piersiowej. Następnie wykonuje się diagnostykę USG w celu ustalenia typu tkanki, która powoduje uwypuklenie piersi.

Ginekomastia

Jeśli przyczyną jest tkanka tłuszczowa z małą domieszką włóknistej wykonuje się liposukcję tej okolicy. Zabieg trwa ok. 40 min. i pozostają po nim prawie niewidoczne blizny. W przypadku obecności gruczołu dokonuje się nacięcia w kształcie łuku na dolnym biegunie otoczki sutka i usuwa gruczoł, który później badany jest histopatologicznie. Po tym zabiegu również pozostaje mało widoczna blizna.

W zależności od rodzaju tkanki zabieg może trwać od jednej do dwóch godzin, rekonwalescencja trwa do 3 tygodni, a zdjęcie szwów następuje po około tygodniu od zabiegu. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, a pierwsze efekty są widoczne zaraz po zabiegu.