Peelingi

PEELINGI MEDYCZNE:

MANDELAC likwiduje drobne zmarszczki oraz rozjaśnia przebarwienia. Dzięki silnemu działaniu bakteriobójczemu jest również wykorzystywany do usuwania trądzika pospolitego.

COSMELAN charakteryzuje się silnym działaniem depigmentującym, najskuteczniej usuwa wszelkie przebarwienia skóry.

Mechanizm działania

Mechanizm działania COSMELANU jest oparty na wykorzystywaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny (barwnika). Kilka z substancji obecnych w COSMELAN działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. COSMELAN jest skuteczniejszą kuracją wybielającą w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku.

Zalety

  • Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy.)
  • Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym.
  • Bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma
  • Bezpieczny.
  • Może być wykonywany o każdej porze roku, ale wymaga stosowania kremów z filtrem minimum 30
  • Odpowiedni dla każdego fototypu skóry.
  • Reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory.
  • Stymuluje odnowę kolagenu.

Według obecnie dostępnej światowej wiedzy jest to najskuteczniejszy zabieg usuwający przebarwienia na twarzy różnego pochodzenia. Jednocześnie doskonały efekt odmładzający skórę.
Wielu lekarzy stosujących do tej pory laser w walce z przebarwieniami zrezygnowało z tej metody uznając COSMELAN za metodę skuteczniejszą i bezpieczniejszą.

PEELINGI KOSMETYCZNE

MIKRODERMABRAZJA

Mikrodermabrazja Diamentowa jest to stopniowe, kontrolowane, mechaniczne złuszczanie naskórka. Zabieg spłyca drobne zmarszczki, wygładza i rozjaśnia skórę, oraz przygotowuje ją do dalszych zabiegów kosmetologicznych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a głębokość złuszczania jest precyzyjnie kontrolowana i dobierana indywidualnie, w zależności od kondycji i rodzaju skóry. Zabieg mikrodermabrazji możemy stosować 1 lub 2 razy w miesiącu u osoby młodej z cerą mieszana ,tłustą z przebarwieniami pozapalnymi, lub w serii 5-6 zabiegów co 1 tydzień jako kurację odmładzającą u osób ze skóra dojrzałą. Po serii zabiegów mikrodermabrazji wskazane są zabiegi pielęgnacyjne, gdyż po tak intensywnym złuszczeniu, jakim jest mikrodermabrazja skóra bardzo dobrze wchłania wszystkie substancje aktywne.

Wskazaniami do mikrodermabrazji są przebarwienia, skóra tłusta, mieszana, delikatne zmarszczki, bruzdy, trądzik pospolity i blizny potrądzikowe, plamy, łojotok i suchość skóry, skóra szara, ziemista, rozstępy. Efekty natychmiastowe uzyskane po serii zabiegów to poprawa kolorytu i struktury, zwiększenie elastyczności, usunięcie płytkich przebarwień, spłycenie zmarszczek. Bardziej długotrwałe efekty to widoczna lepsza kondycja skory, likwidacja przebarwień, lepsze nawilżenie skóry. Mikrodermabrazja może być stosowana jako jeden z elementów w leczeniu trądziku czy terapii kwasami.