Medycyna estetyczna

Wypełnianie zmarszczek

Kiedy stosuje się zabieg wypełnienia bruzd i zmarszczek?

Wiele czynników wpływa negatywnie na sprężystość skóry oraz jej dobrą kondycję. Oddziaływanie promieni słonecznych, stres, szkodliwy wpływ wolnych rodników, palenie tytoniu, postępujący proces starzenia się – wszystko to sprawia, że w warstwie skóry ubywa drogocennego kolagenu oraz kwasu hialuronowego, stanowiących istotne elementy składowe skóry. Zanikanie tych składników zwiększa jej wiotkość, co powoduje pojawianie się bruzd oraz zmarszczek. Współczesna medycyna estetyczna wykorzystuje preparaty, umożliwiające proste i szybkie wypełnienie zmarszczek. W naszej krakowskiej klinice stosujemy iniekcje odpowiednio dobranymi produktami. Korygują zmiany, wynikłe z upływu czasu oraz prowadzonego trybu życia. Spłycają bądź eliminują bruzdy – w zależności od ich głębokości.

Na jakie obszary twarzy stosuje się wypełniacze?

Wypełniacze stosujemy w naszej klinice krakowskiej w zabiegach, które mają na celu korekcję bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek wokół ust oraz okolic oczu tj. „doliny łez”.

Na czym polega zabieg wypełniania i jakie są jego efekty?

Wypełnianie zmarszczek jest zabiegiem, który koncentruje się na wprowadzeniu substancji – odpowiednio dobranych – w dno bruzdy. W efekcie zostaje ono wypchnięte i uniesione ku górze, co przynosi rezultat spłycenia bądź całkowitego usunięcia zmian. Przy zabiegu w naszej klinice krakowskiej wykorzystujemy między innymi kwas hialuronowy. Stanowi naturalny składnik, występujący w organizmie każdego człowieka, dzięki czemu jest lepiej przyswajany przez ludzkie ciało, co niweluje ryzyko powstania reakcji alergicznych. Wprowadzany przez nas preparat ma postać elastycznego, przezroczystego żelu, który po umieszczeniu pod skórą daje bardzo naturalne efekty.

Jakie jest działanie preparatu?

Stosowany przez nas preparat przyczynia się do spłycenia bądź całkowitego wypełnienia zmarszczek. Rezultaty widoczne są natychmiast po iniekcji.

Jak często korzystać z zabiegu?

W zależności od indywidualnych cech organizmu, efekt zabiegu może utrzymywać się od 6 do 8 miesięcy.

Jak wygląda i jak długo trwa zabieg?

Przeprowadzenie wypełniania zmarszczek zajmuje około 20 minut. Ten czas może się wydłużyć do godziny, jeśli konieczne będzie zastosowanie znieczulenia miejscowego w okolicy iniekcji. Substancja poddawana jest do skóry z wykorzystaniem bardzo cienkiej igły. Po wprowadzeniu preparatu pod skórę lekarz przeprowadza delikatny masaż w miejscach iniekcji.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:

  • choroby autoimmunologiczne,
  • ciąża i okres karmienia,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne w miejscu iniekcji,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • choroby nowotworowe.