Medycyna estetyczna

Wolumetryczny lifting twarzy

Na czym polegają zabiegi wolumetryczne?

Z wiekiem skóra staje się bardziej wiotka, mniej elastyczna, a mięśnie tracą swoją kurczliwość. Skóra właściwa ulega stopniowemu odwodnieniu i staje się cieńsza. Naskórek oraz skóra właściwa, które zazwyczaj są połączone ze sobą, zaczynają się rozdzielać, a zwiotczała skóra pokrywa się zmarszczkami. Zmianom tym zwykle towarzyszy spadek ilości tłuszczu, który również powoduje zmniejszenie objętości i jędrności skóry. Utrata objętości dotyczy przede wszystkim obszaru śródtwarzowego tj. okolicy kości policzkowych, policzków, fałdów nosowo-wargowych oraz kącików ust, w następnej kolejności żuchwy i podbródka, i najrzadziej szyi i skroni.
Zabiegi wolumetryczne polegają na korygowaniu oraz modelowaniu kształtów twarzy i szyi poprzez przywrócenie utraconej objętości, zapewniając bardziej młodzieńczy wygląd. Zabiegi te, przy minimalnej inwazyjności umożliwiają uzyskanie efektu liftingu.

Jak wygląda zabieg?

Jeśli pacjent sobie życzy, przed przystąpieniem do zabiegu wybrany obszar zabiegowy może zostać znieczulony przez zastosowanie specjalnego kremu znieczulającego. Następnie specjalnie wyszkolony lekarz wprowadza za pomocą mikrokaniluli wybrany w trakcie wcześniejszej konsultacji preparat w postaci żelowej konsystencji. Zastrzyki są głębokie i skierowane ku tkance podskórnej, a w niektórych obszarach (żuchwa lub podbródek) muszą sięgać okolicy kości. Aby dokładnie rozprowadzić preparat, lekarz wykonujący zabieg dodatkowo wykonuje masaż.

Jak długo trwa zabieg?

Procedura zabiegowa trwa około 40 minut, wraz ze znieczuleniem okolicy zabiegowej może przedłużyć się do 70 minut.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

W trakcie zabiegu występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania” tkanek, mogą być również odczuwalne lekkie ukłucia.

Jakie zapewnia efekty?

Dzięki zabiegom wolumetrycznym można zarówno poprawić objętość oraz owal twarzy jak i osiągnąć efekt delikatnego liftingu. Dodatkowym efektem procedury jest poprawa napięcia i nadanie gładkości skórze oraz modelowanie kości policzkowych. Likwidowane są także zmarszczki i bruzdy.
Na jak długo utrzymują się efekty wypełnienia?
Efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się co najmniej 18 miesięcy.

O czym należy pamiętać?

W przeddzień zabiegu, w dniu zabiegu i dzień po należy unikać spożywania alkoholu, aby zapobiec ewentualnemu rozszerzaniu i pękaniu naczynek. Ponadto należy unikać aspiryny, witaminy E, preparatów zawierających wyciąg z Gingko. Nie zaleca się też przeprowadzać zabiegu podczas miesiączki.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Ze względu na fakt, ze zabieg jest iniekcją podskórną, mogą pojawić się zaczerwienienia oraz niewielkie zasinienia. Znikają one w przeciągu kilku dni. Niemniej jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania makijażu i powrotu do normalnej aktywności.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są: uczulenie na substancję (kwas hialuronowy), stany zapalne skóry, trądzik, opryszczka, skłonność do występowania blizn przerostowych, ciąża i okres karmienia piersią.