Medycyna estetyczna

Modelowanie i rewitalizacja ust

Jakie preparaty stosuje się w zabiegach modelowania ust?

W celu powiększania i modelowania ust stosuje się wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. W Instytucie Bielenda Professional w Krakowie wykorzystujemy preparaty powiększające i rewitalizujące usta Juvederm Smile, Restylane Lips Hydrated oraz Restylane Lip Volume.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Nowoczesne preparaty wypełniające pozwalają na uzyskanie efektów adekwatnych do indywidualnych oczekiwań pacjentów. Kwas hialuronowy dodaje ustom objętości, wzmacnia symetrię pomiędzy wargą górną a dolną, poprawia kontur i nadaje oczekiwany kształt. Za pomocą specjalnych preparatów można delikatnie podnieść kąciki, tzw. „łuk kupidyna”, rynienkę przynosową, a także wygładzić drobne zmarszczki i linie wokół ust (tzw. zmarszczki palacza). Wargi stają się pełne, młodsze, a całość twarzy zyskuje promienny wygląd.

Jak wygląda zabieg?

Po rozmowie z pacjentem i poznaniu jego oczekiwań lekarz dopasowuje odpowiedni preparat na bazie kwasu
hialuronowego. Wprowadza się go pod skórę metodą iniekcji. Samo podawanie preparatu trwa około 20 minut, ale z
zastosowaniem dodatkowego znieczulenia czas ten może wydłużyć się do godziny. Efekt powiększenia ust widoczny jest
od razu po zakończeniu zabiegu.

Co odczuwa się w trakcie zabiegu?

Okolice ust są bardzo unerwionym obszarem, dlatego wymagają specjalnego traktowania. Preparaty wykorzystywane w Instytucie Bielenda Professional w Krakowie są wzbogacone w środek znieczulający, lidokainę. Dlatego podczas zabiegu możliwe jest uzyskanie maksymalnego komfortu dla pacjenta. Można skorzystać też z dodatkowego znieczulenia miejsca zabiegowego z zastosowaniem maści nakładanej na 30-40 minut przed przystąpieniem do zabiegu powiększania ust.

Jak długo utrzymują się efekty?

Rezultat powiększania ust utrzymuje się przez czas od 6 do 12 miesięcy. Czas ten zależy m.in. od wieku pacjenta, jego trybu życia czy rodzaju skóry. Z czasem zastosowany materiał ulega całkowitej biodegradacji.

Czy istnieją efekty uboczne zabiegu powiększania ust?

Do niegroźnych skutków ubocznych zalicza się minimalne opuchnięcie warg, które utrzymuje się przez kilka dni, po czym zanika. W miejscu wkłucia mogą wystąpić niewielkie siniaki.

Jakie są przeciwwskazania?

Na liście przeciwwskazań do zabiegu powiększania i rewitalizacji ust znalazły się:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • stany zapalne skóry,
  • skłonność do powstawania blizn przyrosłych,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • niewyleczona opryszczka.